Dům na čtyřech kolech

Pondělí – 28.8.2017 11:55

Mega přívěsTakhle kempujeme myDny utíkají rychle jeden za druhým, my stále projíždíme krajinou a kdykoliv se nám něco zalíbí, zastavíme se a podíváme se po okolí. Nikam nepospícháme. V předchozím kempu ve městečku Squamish se nám moc líbilo, bylo to příjemné místo pod stromy, dobře vybavené a za super cenu. Kanaďané taky milují kempování. Akorát to berou trošku jinak, než my. Spaní ve stanu a spacáku jim asi moc nevoní, a tak za svými monstrózními vozy táhnou obří přívěsy, ve kterých by mohla bydlet celá rocková skupina. Tak Vám nevím, ale při kempování si nepředstavuji postel s nebesy. To nám stačí pařez, ze kterého si uděláme stoleček, na ten dáme vařič a můžeme sledovat přímo z postele, jak se nám vaří špagety.

 

Brandywine falls

Po opuštění Squamishe jsme se vydali dále na sever, směrem k lyžařskému středisku Whistler. Cestou jsme se ještě zastavili u vodopádů Brandywine Falls. Nenápadná zastávka hned u cesty a po pár krocích nádherný vodopád. Tato lokalita je sopečného původu a zajímavostí je, že tekoucí voda si poměrně rychle prokousává cestu místním kopcem tak, že postupně tvoří velký kaňon.
Hodina literatury u jezeraPak už jsme dojeli do Whistleru. Město je ze všech stran obklopeno krásnými horami, na kterých jsou vidět zatím nezasněžené sjezdovky. Ale i podle toho jsme si udělali obrázek, že lyžování zde musí být naprostá paráda. Když jsme se ovšem vydali na nákup, neměli jsme prakticky kde zaparkovat, neboť je to jeden hotel vedle druhého s parkovištěm pro zákazníky hotelu. Trošku zklamáni jsme si zaplatili pár hodin před místním McDonaldem, abychom dobili šťávu do všech našich zařízení a hlavně do Anet nového telefonu, který nám tu slouží jako hlavní navigační a plánovací prostředek.
Nocoviště u řekyVolné chvíle jsme strávili povalováním u vody a polemizováním o nadcházejícím treku na Wedgemount Lake. Trasa má mít přibližně 6km, ale je hodnocena jako poměrně náročná – stoupáním a hlavně terénem. Na vrcholku se ovšem, jak název napovídá, nachází jezero, které je podle fotek nádherné a původem ledovcové. Tak jsme zvědaví – vyrážíme zítra brzy ráno. Budíček máme na 5:30. Na vrcholku má být též horská chata, ve které je možnost i nocovat. Tak pokud tam nebude kdovíjak velký nával, rádi bychom tam strávili noc a pořídili nějaké fotky, snad i noční oblohy.
Jinak teď bydlíme v autě u řeky na nocovišti (již druhou noc), kde se nemusí platit. Vaříme opět na vařiči a je to prostě fajn 🙂

Chutná večeře - čínská polévka

Comments are closed.